تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۰ مهر ۹۷.::. ساعت : ۸:۳۴ ب.ظ
فاقددیدگاه

اجرای طرح استحقاق سنجی و اعتبار سنجی برای نیازمندان

پرینت خبر

بام نفت – امسال طرح استحقاق سنجی و اعتبار سنجی به منظور ارائه خدمات بیمه ای به نیازمندان واقعی اجرا می شود.

 

 رئیس مرکز آموزش و توانمند سازی سازمان بیمه سلامت کشور در همایش بیمه سلامت در یاسوج گفت :اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور موجب بهره مندی همه اقشار جامعه بویژه اقشار بی بضاعت از خدمات بهداشتی و درمانی مطلوب شد .

کریمیان افزود: توسعه کمی و کیفی خدمات بهداشتی درمانی، پوشش فراگیر و عادلانه خدمات بیمه سلامت، توسعه نظام پزشک خانواده و نظام ارجاع و ارتقاء توسعه سلامت از جمله اهداف و برنامه های طرح تحول نظام سلامت در کشور است.
وی با بیان اینکه ۴۰ نفر در کشور در قالب ۵ صندوق کارمندان دولت، بیمه ایرانیان، بیمه همگانی، بیمه روستائیان و سایر اقشار تحت پوشش خدمات بیمه سلامت هستند گفت :۴۲ هزار ۶۸۹ موسسه اعم از پزشکان، مراکز بهداشتی درمانی، پیراپزشکی، آزمایشگاه ها و داروخانه ها طرف قرار سازمان بیمه سلامت هستند .
رئیس مرکز آموزش و توانمند سازی سازمان بیمه سلامت کشور با اشاره به اینکه ۳۱۴ هزار دفتر پیشخوان پل ارتباطی مردم با سازمان بیمه سلامت هستند گفت : در شش ماهه اول امسال ۱۴۲ میلیون بار مراجعه بیمه شدگان به موسسات طرف قرار داد انجام گرفت.
کریمیان از اجرای طرح استحقاق سنجی و اعتبار سنجی در سالجاری به منظور ارائه خدمات بیمه ای به نیازمندان واقعی خبر داد و افزود: در این طرح نیازمندان واقعی شناسایی و تحت پوشش بیمه همگانمی قرار گرفته و از پوشش بیمه ایی دیگر افردا جلوگیری می شود .
وی راه اندازی سامانه پاسخگوی ۱۶۶۶تلفنی برای بیمه شدگان، اخذ مجوز مرکز ملی تحقیقات بیمه سلامت از شورای گسترش وزارت بهداشت و راه اندازی این مرکز و به روز رسانی پرداخت ها و مطالبات موسسات طرف قرار داد بیمه سلامت را از جمله عملکرد سازمان بیمه سلامت کشور در ساجاری بیان کرد و افزود: یکی از برنامه های مهم بیمه سلامت در سالجاری اجرای طرح هم پوشانی است که با اجرای این طرح ضمن جلوگیری از هم پوشانی های جدید ۴۰ میلیون نفر که تحت پوشش بیمه صندق های مخالف بودند شناسایی شده و عملیات جدا کردن این افراد از پوشش بیمه صندوق های مختلف نیز شروع شده است.
وی کسب رتبه اول در شاخص های عمومی و تخصصی در بین تمام سازمان های زیر مجموعه وزارت بهداشت و درمان در سالجاری را از دیگر افتخارات سازمان بیمه سلامت دانست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در این همایش از اجرای طرح اچ‌ای سی توسط دانشگاه‌های منطقه ۵ منطقه کشور خبر داد.

 اورنگ ایلامی در همایش بیمه سلامت در یاسوج گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت و ساماندهی این طرح سهم پرداختی از جیب مردم بابت دریافت خدمات درمانی از ۵۰ درصد به کمتر از ۳۰ درصد کاهش یافت این در حالی است که بابت یک درصد کاهش هزینه درمانی برای مردم ۷۵۰ میلیارد تومان برای دولت هزینه بردار است.

اورنگ ایلامی از اجرای طرح اچ ای سی توسط دانشگاههای منطقه ۵ منطقه کشور خبر داد و افزود : در این طرح در راستای صیانت از طرح تحول نظام سلامت و صرفه جویی ها برنامه اتو استاپ طراحی و روی سیستم های اچ آی سی بیمارستان ها نصب می شود تا از ارائه خدمات تکراری به صورت خودکار جلوگیری کند .
وی از اجرای طرح بالینی پزشکان با همکاری بیمه سلامت خبر داد و گفت : در این طرح از درخواست های بی رویه و بیش از حد مجاز پزشکان در خصوص آزمایش ها و درخواست های پاراکلنیک جلوگیری می شود .

استاندار هم در این همایش خواستار سطح بندی خدمات ارائه خدمات درمانی و نظام ارجاع شد و گفت : هنوز سطح بندی اجرا نشده و پرونده الکترونیک نیز وجود ندارد و پزشک خانوده به معنای واقعی هم استقرار پیدا نکرده است.
علی محمد احمدی با بیان اینکه به بودجه عمومی دولت حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح تحول نظام سلامت اضافه شد افزود: این کار برای دسترسی محرومان به خدمات درمانی در استانهای کمتر برخوردار از جمله کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و ایلام مناسب بود چرا که در این استانها خدمات درمان بستری و سرپایی مطلوب تر شده است .
مدیر کل بیمه سلامت استان هم در این همایش گفت : ۷۰ درصد از جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۵۱۹ هزار نفر تحت پوشش ۵ صندوق بیمه سلامت هستند و ازخدمات این بیمه بهره مند هستند.
حسینی از اجرای طرح استحقاق سنجی در استان در سالجاری خبر داد و گفت : بیش از ۴۰ هزار نفر در استان هم پوشالی و دارای دفترچه های بیمه از سازمانهای مختلف از جمله سازمان تامین اجتماعی هستند که تا کنون ۱۰ هزار نفر رفع هم پوشالی شده و دارای یک دفترچه بیمه شدند.
وی با بیان اینکه ۴۸ هزار نفر در استان تحت پوشش بیمه همگانی هستند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.