تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۵ مهر ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۲۸ ب.ظ
فاقددیدگاه

یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکن روستایی مقاوم سازی شد

پرینت خبر

بام نفت -معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: در یک برنامه ۱۰ ساله یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در کشور مقاوم سازی شده است.

 هادی درفشی روز چهارشنبه در حاشیه آئین تکریم و معارفه مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج، اظهار داشت: در بخش عمران روستایی به ویژه در آسفالت معابر روستاها خدمات ارزنده ای توسط این بنیاد انجام شده اما محدودیت‌ های منابع یکی از مشکلات برای خدمت ‌رسانی بیشتر به مردم است.
وی افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده هر سال باید ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در مناطق روستایی کشور بازسازی و نوسازی شوند.
طرح ملی مقاوم سازی مسکن های روستایی در کشور از سال ۱۳۸۴ آغاز شده است.
درفشی بیان کرد: موضوع بازسازی به صورت یک تخصص در بنیاد مسکن مطرح شده و در وقوع حوادثی از قبیل سیل، زلزله، رانش زمین و دیگر موارد این بنیاد وارد عمل می شود که از سال گذشته تاکنون بیش از ۱۰ حادثه طبیعی از جمله زلزله های کرمانشاه و یاسوج، سیل در برخی نواحی شمالی در کشور رخ داده است.
وی عنوان کرد: هم اینک ۲۲ میلیون نفر از جمعیت کشور در روستا ها سکونت دارند که این امر نیازمند تلاش همه جانبه مسئولان در راستای نگاه توسعه روستایی به منظور ایجاد اشتغال برای مناطق روستایی است.
معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور تصریح کرد: توسعه روستا ها به مهاجرت معکوس منجر خواهد شد و با این روند از مهاجرت ها از روستا ها به شهر ها کاسته خواهد شد.
درفشی ابراز داشت: ساخت مسکن مناسب برای محرومان و اجرای طرح هادی در روستاها از وظایف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است .
از ابتدای اجرای طرح هادی در سال ۱۳۶۶ تاکنون این طرح در ۳۹۱ روستای بالای ۲۰ خانوار کهگیلویه و بویراحمد اجرا شده است.
در این مدت همچنین بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ متر مربع آسفالت در معابر روستاهای این استان انجام شده است.

حسین جنتی روز چهارشنبه در آیینی با حضور معاون پشتیبانی و مدیر امور استان های بنیاد مسکن کشور و جمعی از مسئولان اجرایی به عنوان مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد معرفی و از خدمات ابراهیم فرزانه مدیر کل پیشین تجلیل شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.