تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۴ مهر ۹۷.::. ساعت : ۶:۰۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

خدمات بیمه سلامت چترآرامش بیماران است

پرینت خبر
بام نفت –مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد بابیان اینکه حدود ۴۰ هزار مورد هم پوشانی بیمه‌ای در سطح استان شناسایی شده که برای رفع این چالش اقدامات و تمهیدات لازم اندیشیده شده است،گفت خدمات بیمه سلامت چترآرامش سلامت اجتماعی و بیماران است .

سید یدالله حسینی درجمع خبرنگاران با تشریح اقدامات بیمه سلامت  اظهار داشت: بیمه سلامت در استان ۱۰۰ درصد سرانه درمانی بیمه شدگان در سطح یک و حدود ۷۰ درصد بیمه شدگان در سطح ۲ را پرداخت می‌کند.

مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمداظهارداشت درسال ۹۶حدود ۱۵ هزار نفر در این راستا که از خدمات پایه‌ای ۲ یا چند شرکت بیمه‌ای استفاده می‌کردند شناسایی و ساماندهی شدند.


وی تصریح کرد که سازمان بیمه سلامت برای رفع این چالش در حوزه بیمه‌ای اقدام به ایجاد پایگاه اطلاعات بیمه شدگان درمان در سطح کشور کرده و تمامی سازمان‌های بیمه گر مکلف هستند اطلاعات بیمه‌ای خود را وارد این سامانه کنند.
حسینی تاکید کرد که سازمان بیمه سلامت نیز اطلاعات این پایگاه را به سازمان تأمین اجتماعی ارائه می‌دهد و چنانچه موارد مشترک و هم پوشانی بیمه‌ای وجود داشته باشد نسبت به مسدودسازی و رفع هم پوشانی اقدام خواهد شد.

حسینی یادآور شد: ۵۱۹ هزار نفر از مردم این استان معادل ۷۰ درصد از جمعیت زیرپوشش خدمات بیمه سلامت هستند.
وی اظهار داشت: ۳۴۳ هزار روستایی، ۹۵ هزار نفر از کارکنان دولت، ۴۸ هزار تن بیمه همگانی و ۳۳ هزار نفر از سایر اقشار از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند هستند.

وی بیان کرد: ۳۸۵ موسسه و ۶۳ مرکز روستایی طرف قرارداد بیمه سلامت در کهگیلویه و بویراحمد هستند.
حسینی گفت که بیش از ۸۵ درصد خدمات عمومی و درمانی بیمه شدگان روستایی در سطح یک قابل ارائه است.
وی یادآور شد: سازمان بیمه سلامت با چهار کارکرد و رویکرد مهم از جمله حفاظت مالی از بیمه شدگان، پوشش بیمه همگانی، بهره‌مندی عادلانه از خدمات و اطمینان از تضمین کمیت و کیفیت خدمات ایفای نقش می‌کند.
حسینی ادامه داد که ارائه خدمات اولیه و درمانی سطح یک در قالب نظام ارجاع و پزشک خانواده و در سطح مراکز و خانه‌های بهداشتی انجام می‌شود و سطح ۲ خدمات نیز پس از ارجاع بیمار توسط پزشک عمومی به پزشک متخصص و یا بیمارستان‌ها و سایر موسسه‌های درمانی است.
حسینی گفت: بر اساس برآورد انجام شده در هر ماه افزون بر ۹۰ میلیارد ریال میزان هزینه درمان بیمه شدگان در خدمات درمانی سطح یک می‌شود.
وی با اشاره به هزینه درمان و تأمین داروهای مورد نیاز برای ۸۴۰ بیمار خاص زیرپوشش بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد گفت: ماهانه افزون بر ۶ میلیارد ریال هزینه درمان هر بیمار خاص است.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.