تاریخ انتشار :شنبه ۱۴ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۶:۰۶ ب.ظ
فاقددیدگاه

آغاز عملیات اجرایی و بهره برداری از ۹۳ طرح عمرانی و اقتصادی در بویراحمد

پرینت خبر

بام نفت -فرماندار بویراحمد گفت: به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی،۹۳ طرح عمرانی و اقتصادی با اعتباری بیش از یکهزار و ۵۲ میلیارد ریال در شهرستان بویراحمد افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

شاهرخ کناری  افزود: از این تعداد ۹۰ طرح با اعتباری بیش از ۷۶۲ میلیاردو ۵۸۸ میلیون ریال به بهره برداری رسید.
وی طرح‌های قابل بهره برداری را در بخش‌های مختلف زیرساخت‌های شبکه برق، آب، بهداشت، مسکن، کشاورزی، صنعت و آموزش مناطق شهری و روستایی ذکر کرد.
کناری ابراز کرد: ۲۸ مورد از طرح‌های افتتاحی این شهرستان اقتصادی است که ۳۲۲ میلیاردو ۸۱۰ میلیون ریال برای اجرا آنها هزینه شده است.
وی تعداد طرح‌های افتتاحی در بخش عمرانی شهرستان بویراحمد را ۶۲ مورد ذکر کرد و گفت: هزینه اجرای این طرح‌ها ۴۳۹ میلیاردو ۷۷۸ میلیون ریال بوده است.
فرماندار بویراحمد گفت: شمار اشتغالزایی طرح‌های عمرانی و اقتصادی این شهرستان ۸۵۵ نفر است.
وی تصریح کرد: از این تعداد طرح‌ها افتتاحی ۱۸ مورد در بخش کشاورزی بااعتبار ۱۶۹ میلیاردو ۵۴۰ میلیون ریال، ۲۳ طرح با اعتباری بیش از ۲۳ میلیاردو ۷۳۱ میلیون ریال در زمینه زیر ساخت‌های برق، ۱۳ طرح با ۲۵۶ میلیاردو ۴۱۰ میلیون ریال در بخش صنعت و معدن، سه طرح با اعتبار ۶۲ میلیاردو ۳۲۷ در بخش آبرسانی به روستاها و هفت طرح با اعتبار بیش از یک میلیاردو ۵۴۰ میلیون ریال در زمینه ساماندهی گلزار شهداست.
کناری افزود: به نمایندگی از این طرح‌ها، هفت طرح عمرانی و اقتصادی امروز شنبه افتتاح شد.
وی ادامه داد: این طرح‌ها شامل بهسازی و آسفالت راه کر کلاغ نشین و مور صفا و تلخدان و چشمه سرخ و چشمه پهن پازنان، مدرسه سه کلاسه ابتدایی مور دراز، آریا پالایش دنا (انواع روغن بازیافتی موتور خودرو)، دبیرستان ۱۲ کلاسه مادوان، آبرسانی به روستاهای گوشه و مزدک، احداث مخزن ۲ هزارو ۵۰۰ متر مکعبی بنسنجان است.
وی تعداد طرح‌هایی که عملیات اجرایی آنها آغاز شده را سه مورد در بخش‌های مختلف ذکر کرد و گفت: ۲۹۰ میلیارد ریال اعتبار نیز برای اجرای این طرح‌های جدید تخصیص یافته است.
شهرستان بویراحمد با حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت، بزرگ‌ترین شهرستان استان کهگیلویه و بویراحمد است.
یاسوج با بیش از ۱۴۰ هزار نفر جمعیت مرکز این شهرستان و استان کهگیلویه و بویراحمد است.
در دهه فجر امسال بیش از ۳۵۸ طرح عمرانی و اقتصادی با سرمایه گذاری ۲ هزار و ۲۷۰ میلیارد ریالی در مناطق مختلف این استان افتتاح یا کلنگ زنی می‌شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.