تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۰ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۹:۴۲ ق.ظ
فاقددیدگاه

۴۲طرح درکمیته فنی اشتغال کهگیلویه و بویراحمد تصویب شد

پرینت خبر
بام نفت – مدیرکل تعاون، کارورفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد از تصویب ۴۲ طرح اشتغالزای این استان در کمیته فنی تسهیلات فراگیر و اشتغال روستایی وعشایری خبر داد.
photo_2018-01-29_11-13-51
پروانه نیک مرام اظهار کرد دراین کمیته که اولین جلسه تصویب این نوع تسهیلات بود، ۹۷طرح بررسی شد که برخی ازاین طرحها به دلیل نیازمندی بررسی جامع تر و کارکارشناسی بیشتر مورد تصویب قرارنگرفتند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد گفت تاکنون ۸۴۰ نفر درسامانه کارا برای جذب اعتبار اشتغالزایی این بخش ها نام نویسی کرده اند.
گفت که بررسی سریع ودقیق طرحهای اشتغالزای از محل تسهیلات فراگیر ونیز اشتغال روستایی وعشایری در اولویت کمیته فنی اشتغال این نوع تسهیلات است.
photo6014928602732276778
پروانه نیک مرام سرعت، دقت وعدالت را ملاک کار کمیته فنی اشتغال استان دانست وتصریح کرد که باتوجه به نزدیک بودن پایان سال جلسات بررسی این طرحها در برنامه جدی این اداره کل است.
وی گفت باید مراقبت کرد که توزیع شهرستانی این تسهیلات ودرعین حال رعایت ملاک ها ومعیارهای قانونی ودرعین حال رویکردعادلانه ان مورد توجه قرار گیرد وجذب این تسهیلات به اشتغال پایدار وسرمایه گذاری دقیق منجر شود.دراین نشست ۲۴طرح اشتغالزا از محل تسهیلات اشتغالزای فراگیر مورد بررسی قرار گرفت که ۱۸ طرح پذیرفته شد واز ۷۳طرح پیشنهادی برای جذب تسهیلات روستایی وعشایری ۲۴طرح تصویب شد که این طرحها به زودی در بانکهای عامل برای تصویب نهایی بررسی خواهد شد. وی تاکید کرد که متضاضیان طرحهای تصویب شده یک هفته فرصت دارندنسبت به انجام تشکیل پرونده تسهیلات دربانک های عامل اقدام کنند وبانکهای عامل نیز ظرفیت یک ماه نتیجه هرکدام از این تسهیلات را می بایست به دبیرخانه کارگروه اعلام کنند.
تسهیلات اشتغالزای فراگیر با سود ۱۸ دزصدبراساس موقعیت جفرافیایی وماهیت طرح از یک تا شش درصد مشمول یارانه می شود که دولت با اجرای طرح باید پرداخت کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.