تاریخ انتشار :یکشنبه ۱ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۰۲ ق.ظ
فاقددیدگاه

اختصاص بیش از ۱۱۸ میلیارد ریال برای رفع تنش آبی و اصلاح شبکه کهگیلویه و بویراحمد

پرینت خبر

اقلیم قلم -مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۱۸ میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال اعتبار از محل تملک دارائی‌های سرمایه‌ای به آب و فاضلاب شهری استان برای رفع تنش آبی و اصلاح شبکه آبرسانی اختصاص داده شد.

سیدعلی لدنی‌نژاد  اظهار داشت: این میزان اعتبار برای تکمیل آبرسانی به شهرهای استان به‌خصوص شهرهای دارای تنش آبی و اصلاح و بازسازی شبکه‌های فرسوده هزینه خواهد شد.
هم اینک چهار شهر یاسوج، سوق، دیشموک و مادوان در این استان با تنش آبی روبرو هستند.
وی عنوان کرد: حجم کل آب آشامیدنی تولیدی شهرهای این استان از منابع آب سطحی و زیر زمینی ۷٫۲۱ میلیون متر مکعب در سال است.
لدنی‌نژاد بیان کرد: از این میزان ۱۹ درصد آن از آب‌های سطحی و ۸۱ درصد دیگر نیز از منابع آب زیر زمینی تأمین می‌شود.
وی با اشاره به اینکه اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب و جمع‌آوری فاضلاب نیازمند اعتبارات کلان است، افزود: با توجه به اجرای طرح‌های فاضلاب از طریق اوراق مشارکت، اسناد خزانه اسلامی و فاینانس جاری شاهد افزایش روزافزون جمعیت برخوردار از تأسیسات فاضلاب شهرهای استان هستیم.
شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد وظیفه تأمین و توزیع آب آشامیدنی بهداشتی و جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب شهروندان در ۱۶ شهر و بیش از ۸۰ روستای اقماری را بر عهده دارد.
۵۶۰ هزار نفر از جمعیت شهری و روستاهای اقماری این استان که در مجموع بیش از ۹۹٫۷ درصد کل جمعیت استان را شامل می‌شود، هم اکنون زیر پوشش آبرسانی شرکت آب و فاضلاب استان قرار دارند.
شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد ۱۷۰ هزار مشترک آب شهری داشته، که از این تعداد بیش از ۱۵۰ هزار مشترک خانگی و ۲۰ هزار مشترک نیز دارای کاربری تجاری، صنعتی و موارد دیگر هستند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.