تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۹ آذر ۹۶.::. ساعت : ۳:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

برگزاری آیین روز حمل و نقل جاده ای در یاسوج

پرینت خبر

بام نفت -آیین گرامی داشت ۲۶ آذر روز حمل و نقل جاده ای در یاسوج برگزار شد.

خوان پایه، مدیرکل حمل ونقل جاده ای کهگیلویه وبویراحمد درناین آیین گزارشی از فعالیت ها وبرنامه های این اداره کل ازائه کرد وگفت که توسعه زیرساختها وافزایش خدمات راهبرد بخش حمل ونقل است .photo_۲۰۱۷-۱۲-۲۰_۱۱-۵۴-۳۰

کاظمی، مدیر کل فنی دفتر استانداری کهگیلویه وبویراحمد درجمع مدیرکل وکارکنان این اداره ی کل،با اشاره به خدمات انجام گرفته در بخش حمل نقل استان از این مجموعه تقدیرکرد.

photo_۲۰۱۷-۱۲-۲۰_۱۱-۲۰-۵۶

علی خوان پایه در این آیین افزود: با تعامل و همکاری در نخستین سال ادغام راهداری و حمل و نقل جاده ای خادمان این استان  کارنامه موفقی داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل گفت: این اداره‌ی کل در عرصه‌ی خدمت رسانی  در ارزیابی‌های وزارت راه و شهر سازی حائز مقام اول در بین ادارات کل راهداری و حمل و نقل استان‌های کشور شد.

photo5897913696221506681

خان پایه افزود:اداره کل حمل ونقل جاده ای کهگیلویه وبویراحمد درارزیابی عملکرد ۹۵ادارات استانها، رتبه اول را کسب کرده است.

photo5897913696221506682

این اداره کل در شاخص های عمومی واختصاصی دربین دستگاههای استانی نیز رتبه اول را درجشنواره شهید رجایی در سومین سال پی درپی  کسب کرده است.

وی بیان کرد: در یک ساله گذشته  در بخش اجرای طرح های عمرانی مانند روکش آسفالت، جداکننده ها،زیرساخت های الکترونیک جاده ای خدمات خوبی رارئه داده است.

photo5897913696221506687

وی اجرای ۱۰۰ کیلومتر روکش آسفالت و راه اندازی ۱۷ دوربین  ثبت تخلف را از خدمات مهم این عرصه ذکر کرد.

خوان پایه با اشاره به اینکه نیمی از نیروهای طرحی استان کهگیلویه و بویراحمد در اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای خدمت می کنند تصریح کرد که این امر نشان دهنده عزم نیروهای این دستگاه اجرایی برای خدمات رسانی به مردم است.

وی با یادآوری این نکته که بخش زیادی از جاده های استان کهگیلویه و بویراحمد کوهستانی و برفگیر است از خدمات  نیروهای راهداری در فصل زمستان قدردانی کرد.

وی بیان کرد:۲۶ آذر ماه هر سال، یادآور صدور فرمان انقلابی امام راحل در سال ۱۳۶۲ با هدف اعزام کامیونها به بنادر جنوبی برای تخلیه کالاهای وارداتی از مبادی دریایی کشور است.

در پی صدور فرمان تاریخی امام راحل کامیونداران، رانندگان و مؤسسات و انجمن های صنفی آمادگی خود را برای مشارکت در بسیج تخلیه بنادر اعلام کردند و معاونت حمل و نقل وزارت راه و ترابری وقت نیز با ایجاد ستاد تخلیه کالا از مبادی ورودی، مدیریت مؤثری را در زمینه هماهنگی دستگاه ها و نهادهای ذیربط برای برنامه ریزی پهلوگیری کشتی ها، تأمین و بکارگیری تجهیزات و عوامل تخلیه و بارگیری در اسکله ها، افزایش ساعات کار گمرکات و بنادر و ارایه خدمات مورد نیاز کامیونداران به عمل آورد و در نهایت با درایت حضرت امام(ره)و فداکاری، ایثار و تلاش شبانه روزی دست اندرکاران حمل و نقل، مشکل تجمع کالاهای وارداتی و نوبت های طولانی تخلیه کشتی ها در بنادر کشور حل شد.
۱۴ سال پس از زمان صدور فرمان امام راحل در سال ۱۳۷۶ به پیشنهاد وزارت راه و ترابری وقت و برای آگاه سازی هرچه بیشتر جامعه با نقش و جایگاه بخش حمل و نقل روز ۲۶ آذر ماه از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور به عنوان روز حمل ونقل تعیین شد.

۲۶ آذر ماه تا یکم دی ماه به عنوان هفته حمل ونقل نامگذاری شده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.