تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۸ تیر ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۴۲ ب.ظ
فاقددیدگاه

۱۱ هزار مستمری بگیر از خدمات تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد بهره مند هستند

پرینت خبر

بام نفت -مدیرکل تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد می‌گوید که در این استان ۱۱هزار مستمری‌بگیر تأمین اجتماعی ساکن وجود دارد و سال گذشته ماهیانه ۲۵۰ میلیارد ریال برای ارائه خدمت به این افراد در بخش‌های مختلف هزینه شد.
11111111111111

عباس نورمحمدی روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت:۴۳درصد از جمعیت این استان زیر پوشش خدمات مختلف تأمین اجتماعی قرار دارند.بر اساس آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن، استان کهگیلویه و بویراحمد حدود ۷۱۳ هزار نفر جمعیت دارد.عباس نورمحمدی روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: طبق آمار سازمان تأمین اجتماعی هم اکنون افزون بر ۵۳ درصد از جمعیت کشور زیر پوشش حمایتی سازمان تأمین اجتماعی است که این رقم در کهگیلویه و بویراحمد ۱۰ درصد کمتر از نرخ کشوری است.

photo5985749956427885085

مددیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد خبرنگاران را پل ارتباطی مردم و مسئولان دانست و افزود که آشنایی مردم با حقوق و حقوق شهروندی را رسالت مهم رسانه هاست و این امر اهمیت معنوی کار خبرنگاران را دوچندان کرده ودرعین حال به ترویج فرهنگ قانونمداری در جامعه ،سارمانها و منطقی نمودن میزان مطالبات معقول مردم از سازمانها کمک می کند.

photo5985749956427885086

نورمحمدی گفت: ۹۳ هزار بیمه شده اصلی و بیش از ۳۰۰ هزار بیمه شده اصلی و تبعی در استان وجود دارد که در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ تعداد بیمه شده‌ها هشت درصد افزایش یافت.
مدیرکل تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد افزود: ۴۹۲ نفر از کارگران این استان که بنا به هر دلیلی از کار بیکار شده‌اند هم اکنون از سازمان تأمین اجتماعی بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.
نورمحمدی در ادامه از کارفرمایان خواست نسبت به پرداخت حق بیمه شدگان خود اقدام کنند.

photo5985749956427885084
ویاز رشد ۸درصدی بیمه شدگان تامین اجتماعی در سال گذشته خبرداد و اظهار داشت: تأمین اجتماعی برای تقسیط بدهی بیمه کارفرمایان بخش خصوصی آمادگی دارد و این موضوع، بارها اعلام و در دولت یازدهم جرائم کارفرمایان برای اولین بار بخشیده شده است.

نورمحمدی تصریح کرد: اینکه برخی کارفرمایان حقیقی وحقوقی بدهی خود را پرداخت نکنند و دانشگاه علوم پزشکی بیماران دارای بیمه تأمین اجتماعی را به دلیل بدهی ویزیت نکند پذیرفتنی نیست و این برای مجموعه تأمین اجتماعی نگران کننده است. وهمه باید به توسعه خدمات این سازمان کمک کنند.
مدیرکل تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح کشوری اس.اس.ام در این استان با هدف ثبت هویتی تمام بیمه شدگان اصلی و تبعی اجرایی و با این شرایط در صورتی فردی از بیمه شدگان اصلی و تبعی در آینده بخواهد شاغل شود نیاز به نام نویسی در تأمین اجتماعی ندارند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.